Hacı Bektaş-ı Veli Kent Ormanı

Alibey Havzası’nda ilk etapta 800 dönümlük alana kurulan Sultangazi Kent Ormanı’nı kısa sürede tamamlayarak hizmete açtık. 26 Haziran 2010 tarihinde hizmete açılan, Alibey Baraj Gölü’ne hakim noktadaki Kent Ormanı, çeşitli donatılarıyla İstanbullular’ın yeni dinlenme mekanı oldu.

16.60 metre yüksekliğindeki ahşap ‘Seyir Kulesi’ manzara keyfini doyasıya yaşama imkanı sunuyor. Ahşap fitness aletleri ise açık havada spor yapma keyfini yaşatıyor.

– Kent Ormanı, birinci sınıf ahşap malzeme ile yapılan kameriyeler,bay ve bayan mescit, banklar, çeşmeler, piknik masaları, oturma grupları, amfi tiyatro,yağlı güreş ve etkinlik alanı, otopark ve çocuk oyun alanlarıyla donatıldı. At çiftliği ve manej alanıyla at severleri bekliyoruz.

-1250 m2’lik at binme yeri, bisiklet,koşu ve yürüyüş  parkuru, balık tutma yeri gibi her türlü donanıma sahip Kent Ormanı şehrin ortasında bir doğa harikası.

Nasıl Gidilir ? :Kent ormanına giriş Gazi Mahallesi sınırları içinde yapılıyor, Gazi Polis Merkezi’nden (Gazi karakolundan) kuzeydoğuya giden yolu takip ettiğinizde kent ormanını bulmuş oılacaksınız. Yanılmadan bulmak için yapmanız gereken tek şey Gazi Polis Merkezinin önünden geçen yoldan Gazi Mezarlığa doğru gitmek ve 1502 nolu sokağa girip bu sokak üzerinde ilerlemek.

Facebook Sayfamız…

 Sanal Gezmek için Tıklayınız….

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir